Dinovena edició del Festival Mecal

La programació d’aquesta dinovena edició ofereix una mostra dels millors curtmetratges nacionals i internacionals.

Enguany, cada setmana estarà dedicada en exclusiva a un gènere. Així, del 14 al 19 de març es projectaran els curtmetratges d’animació. Del 23 al 26 de març serà el torn de la ficció i la secció Obliqua. I del 30 de març al 2 d’abril, els documentals seran els protagonistes.

Les activitats programades i les activitats paral·leles també giraran entorn al gènere corresponent a cada setmana.

Horaris

Altres

Es venen les entrades a:
Venda d'Entrades Ticketea. Venda anticipada d'abonaments
Gestionat per:
Associació Mecal.
Se celebra a:
Edifici de la Fàbrica Moritz - Espai Gastronòmic i Cultural.
Se celebra a:
Cinemes Girona.
Se celebra a:
Centre Arts Santa Mònica.
Es venen les entrades a:
Centre Arts Santa Mònica. Les entrades de dia només disponibles a les taquilles del Centre Arts Santa Mònica.


Com a novetat, aquest any, cada setmana estarà dedicada en exclusiva a un gènere i a les seves corresponents activitats i seccions paral·leles.

Programació:
- Dimecres 15 de març
20.00-22.15 h Llargmetratge 'El conte de la princesa Kaguya'
- Dijous 16 de març
10.00-14.00 h Taller modelatge orgànic en 3D
11.00-14.00 h Elevator Pitch Joves Talents
17.00-19.15 h Taller d'art conceptual
18.00-21.30 h Jornada media: animació i videojocs
19.00-20.00 h Focus Hongria: Kaff
20.30-21.45 h Competició Animació 1
- Divendres 17 de març
10.00-14.00 h Taller crea: el teu propi videojoc
12.00-14.00 h Masterclass Pablo Navarro
17.00-19.00 h Ciclic Animation: conferència + passi de curtmetratges
18.30-19.30 h Portofolio Escoles Animació
19.00-20.15 h Competició Obliqua Animació 1
20.00-21.00 h Plançó
20.30-21.45 h Competició Animació 2
22.00-23.15 h Competició Animació 3
19.00-20.15 h Competició obliqua Animació 1
- Dissabte 18 de març
12.00-14.00 h Taula rodona: Migrar per treballar
17.00-18.30 h Presentació llibre 'Bien Hecho Gromit'
19.00-20.00 h Competició Obliqua Animacióp 2
19.00-21.00 h Masterclass Aya Suzuki
20.30-21.30 h Competicio Animació 4
22.00-23.00 h Trash Anim
- Diumenge 19 de març
17.00-19.00 h Taula rodona: Dones en l'animació
18.00-19.30 h Aardman Unseen
20.00-21.15 h Competició Animació 5
21.30-22.45 h Competició Animació 6
- Dijous 23 de març
10.00-19.00 h Mercat curtmetratge: video library (només acreditats)
10.30-11.45 h Públic Jove
19.00-20.15 h Focus Hongria: SZFE Universitat
20.30-21.45 h Competició Internacional 1
22.00-23.15 h Competició Obliqua 1
- Divendres 24 de març
10.00-14.00 h Coaching de Pitching (cal inscripció prèvia)
10.00-19.00 h Mercat curtmetratge: video library (només acreditats)
17.30-18.45 h Focus Hongria: Actualitat 1
19.00-20.15 h Competició Oliqua 2
20.00-21.15 h SCI - FI 1
20.30-21.45 h Competició Internacional 2
21.30-22.45 h Basat en fets reals
22.00-23.15 h Competició Internacional 3
- Dissabte 25 de març
10.00-12.00 h One - to - one (cal inscripció prèvia)
10.00-18.00 h Mercat curtmetratge: video library (només acreditats)
17.30-18.45 h Ultraviolència
18.30-19.45 h Choreoscope (curtmetratges de dansa)
19.00-20.15 h Competició Internacional 4
20.00-21.15 h El futur està en el porno
20.30-21.45 h Competició Internacional 5
22.00-23.15 h Terror 1
- Diumenge 26 de març
16.00-17.15 h Womart
17.30-18.45 h Talents espanyols
18.30-19.45 h Focus Hongria: Actualitat 2
19.00-20.15 h Competició Internacional 6
20.00-21.15 h Immigrants Digitals
20.30-21.45 h Competició Internacional 7
21.30-22.45 h Especial Futbol
22.00-23.15 h Competició Obliqua 3
- Dijous 30 de març
10.00-11.00 h Infantil 1
10.00-14.00 h Coaching Crowdfunding Verkami
11.30-12.30 h Infantil 2
17.00-18.45 h Masterclass: Desenvolupament i producció de DOC
19.00-20.00 h Competició DOC 1
19.30-22.30 h Trobada Barcelona. Documentary Club
20.00-21.30 h Escoles de cinema de Barcelona
20.30-21.30 h Competició DOC 2
- Divendres 31 de març
17.00-18.30 h Taller de guió per a documental
18.30-20.15 h Taula rodona coproducció
19.00-20.15 h Competició DOC
20.30-21.45 h Especial Focus Hongria
21.30-23.00 h Còctel Hongria
- Dissabte 1 d'abril
16.00-18.00 h Conferència 'El drama explicat avui'
18.00-19.15 h Talents catalans
19.30-20.45 h Competició DOC 2
21.00-22.15 h Competició DOC 3
16.00-20.00 h Taller d'animació per a professors
17.00-18.15 h SCI - FI 2
18.00-19.00 h Cloenda (amb invitació)
18.30-19.45 h Pluja daurada
19.15-20.30 h Batalla de programadors
20.00-21.15 h Terror 2
20.45-22.00 h Còctel de cloenda
21.30-23.30 h Premis Mecal Pro 2017

Centre Arts Santa Mònica

Adreça:
C la Rambla, 7
:
Ciutat Vella
Barri:
El Raval
Codi postal:
08002
Població:
Barcelona
On
Centre Arts Santa Mònica
Quan
Del 14/03/2017 al 02/04/2017.

També et pot interessar...

A Barcelona si t’avorreixes...és perquè vols!

Descobreix totes les activitats que la ciutat t’ofereix

Barcelona té molt per descobrir durant tot l’any